Kontakt

Szkoła Podstawowa 

im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli


Aktualności

GMdzien_dzieckaINNA INTEGRACYJNA ZABAWA MIKOŁAJKOWA

     Ta grudniowa, mroźna pora

bywa ciepła i wesoła, 

gdy dla chłopców i dziewczynek, 

Ktoś przynosi upominek.

Wszyscy zwą go Mikołajem, 

bo to On prezenty daje. 

Lecz ma sprzymierzeńców wokół 

wspierających Go co roku, 

o czym wszyscy dobrze wiemy

i dziś szczerze dziękujemy. 

W tym roku, aż do 595 dzieci i młodzieży z gminy Kotla zawitał Święty Mikołaj. To właśnie dla nich zorganizowano Gminną Integracyjną Zabawę Mikołajkową oraz mikołajkowy koncert muzyczny pt. „Podziel się dobrem”. 

Aż 370 uczniów z klas I-V oraz pięcio i sześciolatków ze wszystkich przedszkoli z terenu naszej gminy bawiło się na Gminnej Integracyjnej Zabawie Mikołajkowej pod nazwą „Mikołaj i przyjaciele”. Imprezę rozpoczęły radosne pląsy i zabawy prowadzone przez CLOWNA BODZIO. Wesołe tańce i zabawy urozmaicił występ koła teatralnego KOMA działającego przy Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Kotli. Młodzi aktorzy przedstawili zabawną sztukę pt. „W poszukiwaniu mikołajkowych prezentów”, przygotowaną przez panie: A. Szermer, M. Bassarb, L. Woźniak. Kolejnym punktem programu był występ zespołu tanecznego Czirliderki pod opieką pani A. Twardy. Następnie zostały wręczone nagrody dla uczestników konkursu plastycznego "Mój wymarzony prezent od Świętego Mikołaja" zorganizowanego przez p. M. Bassarab.

Podczas dobrej zabawy, dzieci nie zapomniały, kto jest główną postacią spotkania i z niecierpliwością wyczekiwały upragnionego gościa, ale tu spotkała ich dodatkowa niespodzianka. Do dzieci zawitał najpierw Tygrysek (maskotka klubu piłkarskiego Chrobry Głogów), a następnie Koziołek Matołek i bałwanek Olaf. 

W końcu pojawił się długo oczekiwany gość w czerwonym stroju, z długą, białą brodą i saniami pełnymi prezentów… Przywitano go gromkimi brawami oraz piosenką. Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami rozdał wszystkim, bez wyjątku paczki pełne słodkości. 

Tego dnia Święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów odwiedził również najmłodsze dzieci trzy i czteroletnie w przedszkolach w Kotli, Chociemyśli i Głogówku.

W tym szczególnym dniu 172 uczniów z klas szóstych i gimnazjum zostało zaproszonych przez św. Mikołaja na koncert muzyczny pt. „Podziel się dobrem!” w wykonaniu wirtuoza perkusji – Wiesława „Blachy” Błażkiewicza. Na uczestników koncertu też czekała słodka niespodzianka od Mikołaja.

Imprezy z okazji mikołajek w naszej gminie przyczyniają się do aktywizacji wielu podmiotów na rzecz osób niepełnosprawnych oraz integracji dzieci z różnych środowisk. Przygotowanie ich wymaga zaangażowania i współpracy wielu osób oraz instytucji, a także zabezpieczenia odpowiednich środków finansowych. Od kilku lat wspiera nas Powiat Głogowski ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, otrzymanych za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Głogowie. Impreza jest finansowana również ze środków: Gminy Kotla, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Stowarzyszenia "Z głębi serca", Rady Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotli, GPK-SITA Głogów Sp. z o.o., PWiK w Głogowie sp. z o.o., Banku Spółdzielczego we Wschowie.

Każdego roku możemy również liczyć na wsparcie prywatnych przedsiębiorców: Krzysztof Dziechciarz - TWIST, Anna i Krzysztof Nawrotowie, Piekarnia-Ciastkarnia Krzysztof Niedbalski, Chata Polska - Radosław Hajduk, Pastell Creative - Marlena Kulesza, Sebastian Kulesza PEN. 

Organizatorzy imprezy serdecznie dziękują za okazane serce i wsparcie finansowe naszego przedsięwzięcia. Niech uśmiech naszych dzieci będzie wyrazem wdzięczności za okazaną pomoc. 

W organizację mikołajkowego święta zaangażowali się: Gmina Kotla, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kotli, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kotli, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli, Gimnazjum Gminne im. Zagłębia Miedziowego w Kotli. 

Barbara Gela-Rutkowska 

Dorota Młodecka

Relacja fotograficzna »