Kontakt

Szkoła Podstawowa 

im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli


Oddział przedszkolny  w  chciemyśli

Spotkanie z żołnierzem

Dzieci z gr. „Zwinne Wiewióreczki” gościły w swoim przedszkolu żołnierza, który przybył do nich z ogromnym ekwipunkiem. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć z bliska zawartość żołnierskiego plecaka, a także przymierzyć część umundurowania. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały ciekawostek na temat pracy w wojsku, a za spotkanie podziękowały wręczając kwiaty i śpiewając piosenkę.

Relacja fotograficzna »

Święto Mamy i Taty

Dn. 07.06.2017 r. dzieci z grupy młodszej Oddziału Przedszkolnego Szkoły Filialnejw Chociemyśli wystąpiły dla rodziców z okazji ich święta. Dzieci zaśpiewały piosenki, wyrecytowały wiersze oraz zaprezentowały tańce. Składając życzenia wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane upominki. Był to bardzo wyjątkowy i pełen wrażeń dzień, któremu towarzyszyły chwile wzruszenia. .Uroczystości przebiegały w miłej atmosferze i na pewno na długo zapadną w pamięci dzieci i rodziców.

Relacja fotograficzna »

Goście z Głogowa

Goście z Głogowa – w piątek 17 maja 2013 roku odwiedziły nas dzieci z Niepublicznego Przedszkola „ Bajkonet” w Głogowie. Pokazaliśmy im nasze przedszkole, obejrzeliśmy przedstawienie w ich wykonaniu pt.: „ Dobre maniery”. Później spożyliśmy wspólny posiłek a następnie bawiliśmy się razem na placu zabaw z wykorzystaniem sprzętu terenowego. Dzieci z grupy 5-6 latków zawarły nowe znajomości i cieszyły się ze wspólnej zabawy. W rewanżu zostaliśmy zaproszeni do Głogowa, na pewno skorzystamy, DO ZOBACZENIA!

Relacja fotograficzna »

Wielkanoc

Wielkanoc – „Poznajemy zwyczaje i tradycje wielkanocne”. Już od początku marca w naszym przedszkolu odczuwało się atmosferę zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dzieci z oddziału 5-6 latków poznawały zwyczaje i tradycje świąt: malowały pisanki, siały owies i rzeżuchę, robiły palmy i stroiki na stół oraz dekoracje świąteczne. 27 marca 2013 roku złożyliśmy sobie życzenia i z apetytem zjedliśmy śniadanko dzieląc się jajkiem na twardo.

Relacja fotograficzna »

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka- w grupie 5-6 latków przebiegał bardzo uroczyście. Na sali wiejskiej w Kozich Dołach dzieci przedstawiły program artystyczny dla swoich kochanych Babć i Dziadków oraz zaproszonych gości. Z przyjemnością śpiewały piosenki, recytowały wiersze i pięknie tańczyły. Następnie wręczyły upominki. Po programie artystycznym wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Zachwyceni występem babcie i dziadkowie nie szczędzili wnukom uścisków i buziaków.

Relacja fotograficzna »

Basen

6-latki wraz z II i III klasą biorą udział w zajęciach wyjazdowych, które prowadzone są na basenie w Polkowicach. Zajęcia w wodzie są ulubioną aktywnością dzieci, dostarczają im dużo radości i wrażeń a jednocześnie znakomicie wpływają na prawidłowe stymulowanie rozwoju fizycznego i psychicznego. Poprzez proste ćwiczenia w wodzie dzieci nabierają pewności siebie i prawidłowo rozwijają swoją sylwetkę a jednocześnie przełamują obawy i doskonale się bawią.

Relacja fotograficzna »

Choinka dla zwierząt

21.12.2012 r. 5-6 latki odbyły wycieczkę do lasu aby ubrać choinkę dla zwierząt. Dzieci zawieszały jabłka, marchewkę, słoninkę, orzechy, wykładały siano, wysypywały zboże. Celem takich zajęć jest zachęcanie dzieci do dokarmiania zwierząt i ptaków w czasie zimy i ukazanie nieco innego sposobu pomocy w czasie Świąt Bożego Narodzenia.

Relacja fotograficzna »

Czynności opiekuńczo-wychowawcze

Czynności opiekuńczo-wychowawcze – są codziennymi czynnościami wplecionymi w proces wychowania, obejmują różne sytuacje związane z trybem życia, zabawami i zajęciami. Nauczyciel pełni tutaj funkcję opiekuńczą, która wpływa na dobre samopoczucie dzieci poprzez co zacieśnia się więź emocjonalna między nauczycielem a dziećmi.

Dekoracje

Duże znaczenie w odbiorze wzrokowym u dzieci mają barwy. Kolory należą do naszego życia, budzą uczucia, pobudzają umysł, cieszą lub uspokajają. Dlatego też, dekoracje w przedszkolu pełnią bardzo ważną rolę, dzięki nim dzieci patrzą na świat pełen kolorów. Obcowanie ze światem oferującym różnorodność wizualną ma wpływ na stan dziecięcej psychiki.

Relacja fotograficzna »

Mikołajki

Dniem pełnym radości, miłych przeżyć i doznań była środa 5 grudnia 2012r., w którą to do naszego przedszkola dotarł list od Świętego Mikołaja wraz z prezentami. Po zapoznaniu z treścią listu dzieci mogły rozpakować nowe zabawki, pobawić się nimi i znaleźć im miejsce. Takie chwile zostają na długo w pamięci dzieci, będą wspomnieniami, do których wraca się zawsze z radością. Dzieci obiecały, że będą grzeczne cały rok, a więc… do zobaczenia Mikołaju za rok!

Relacja fotograficzna »

Przedszkole po zmianach

Dzięki wspólnej akcji z rodzicami, ze sprzedaży stroików i ozdób świątecznych, mogliśmy zakupić do przedszkola nowe zabawki, przybory, pojemniki oraz nową wykładzinę. Od razu przyjemniej!

Relacja fotograficzna »

Spotkanie z górnikiem

Grudzień jest miesiącem, który kojarzy się nie tylko ze świętami i Mikołajem ale również ze św. Barbarą i obchodami górniczego święta. Chcąc przybliżyć dzieciom trudną i odpowiedzialną pracę górnika, 04.12.2012 r. zaprosiliśmy górnika w mundurze galowym. Dzieci wysłuchały opowieści na temat pracy pod ziemią, przedstawiły program artystyczny i wręczyły własnoręcznie wykonane laurki. Górnik widocznie był wzruszony, podarował dzieciom do kącika przyrody skarby ziemi: sól i rudę miedzi.

Relacja fotograficzna »

Spotkanie z hutnikiem

W związku z przerabianą tematyką „zawody rodziców i dziadków w naszym rejonie”, 14.01.2013 r. zaprosiliśmy do przedszkola hutnika, który przybliżył swoja pracę. Dzieci poznały etapy przeróbki rudy miedzi i co można z niej odzyskać. Kącik przyrody wzbogacił się o blaszkę miedzi, którą dzieci otrzymały na pamiątkę.

Relacja fotograficzna »

Sprzątanie świata

Pod takim hasłem przebiegała akcja organizowana w naszej szkole przez panią Małgosię Soś. Hasłem tym zachęciłyśmy dzieci do refleksji nad działaniami człowieka w otaczającym świecie, które degradują świat. Przedszkolaki wykonały plakat a następnie wyposażone w rękawice ochronne oraz worki na śmieci ruszyły do pracy. Sprzątały teren wokół szkoły. Bardzo cieszymy się, że choć odrobinę pomogliśmy, a to co najważniejsze - to wartości wychowawcze i świadomość narastającego problemu świata.

Relacja fotograficzna »

Święto Niepodległości

Przedszkolaki pamiętają o ojczyźnie. 12.11.2012 r. 5-6 latki przyłączyły się do wzięcia czynnego udziału w apelu z okazji Święta Niepodległości. Nie jest sprawą łatwą wytłumaczyć dzieciom pojęcie patriotyzmu, ale ta inicjatywa jest jedną z form angażowania najmłodszych w obchody Święta Niepodległości, tłumaczenia i uświadamiania jakie są nasze barwy narodowe, godło, flaga, wreszcie historia i zwyczaje.

Relacja fotograficzna »

Wigilia

Po wielkich emocjach związanych z wizytą Mikołaja nadszedł czas na spokój i odprężenie. 20.12.2012 r. tradycyjnie wszyscy - dzieci i personel zasiedliśmy do stołu aby wspólnie, jak jedna wielka rodzina stworzyć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Najpierw życzenia, dzielenie się opłatkiem, potem wigilijny obiad, dalej wspólne kolędowanie sprawiło, że wszyscy poczuliśmy się wyjątkowo i radośnie.

Relacja fotograficzna »

Wycieczka do lasu

Korzystając z wyjątkowo pięknej w tym roku szkolnym jesiennej aury, dzieci chodziły na wycieczki do lasu w poszukiwaniu Pani Jesieni. Podziwiały zmieniającą się przyrodę, podpatrywały ptaszki, zbierały grzyby. Do przedszkola przynosiły dary jesieni (kasztany, żołędzie, jarzębinę, kolorowe liście itp.), które umieszczały w kąciku przyrody oraz wykorzystywały do różnorodnych prac plastycznych. Dzięki takiej aktywności dzieci mają możliwość korzystania ze świeżego powietrza oraz możliwość ciągłego ruchu.

Relacja fotograficzna »

Wycieczka do sadu

Podczas jesieni dzieci dwukrotnie miały możliwość udania się na wycieczkę do sadu. Jest to okazja do zobaczenia, jak wygląda sad jesienią, do nauczenia się odmian drzew owocowych ora posłuchania jak to jest zanim powstanie pyszny owoc. Dzieci mogły samodzielnie zerwać jabłka i zabrać je do przedszkola.

Relacja fotograficzna »

Zabawa karnawałowa

Karnawał to okres balów i zabaw nie tylko dla dorosłych. Dzieci także mają swoje bale. Nasze przedszkolaki wraz ze starszymi uczniami wzięły udział we wspólnej zabawie, tańcach i konkursach, które dostarczyły uczestnikom nowych, niezapomnianych przeżyć. Nieodłącznym elementem balu były stroje. Wszyscy w ten wyjątkowy dzień zamienili się w postacie z ulubionych bajek. Towarzyszył im dobry humor, radość i spontaniczna aktywność.

Relacja fotograficzna »

Zabawy na boisku szkolnym

Korzystając z pięknej pogody dzieci bawią się na podwórku szkolnym. Jedni wybierają zabawy na sprzęcie terenowym, inni biegają lub spacerują. Ulubioną zabawą jest rysowanie patykiem po ziemi lub kredą po asfalcie. Wiemy i pamiętamy, jak ważne dla naszego zdrowia jest codzienne przebywanie na świeżym powietrzu.

Relacja fotograficzna »

Zabawy na śniegu

Często nazywane przez dzieci zimowym szaleństwem to zabawy na placu szkolnym pokrytym grubą warstwą białego puchu. Jak widać dzieciom niestraszny jest chłód i zimno na dworze. Wystarczy ciepło się ubrać i bawić do woli a doskonale wiemy, że takiej uciechy dzieciom też potrzeba.

Relacja fotograficzna »

Zajęcia praktyczne

Są to zajęcia ciekawe i pełne wrażeń. Stanowią doskonałe urozmaicenie i uzupełnienie wiadomości, które dzieci zdobywają w przedszkolu. Podczas tego typu zajęć dzieci rozwijają praktyczne umiejętności, poznają zasady zdrowego odżywiania oraz kształtują współpracę w grupie. Dzieci przygotowują sałatki, kanapki, surówki, pieką proste ciasteczka, doskonalą umiejętność nakrywania do stołu a także kulturalnego zachowania się przy nim podczas konsumpcji.

Relacja fotograficzna »